Własny tekst
W szkole

Kuźnia Talentów Kulinarnych w Kościerzynie. PZS nr 1 wyróżniony!

Kuźnia Talentów Kulinarnych w Kościerzynie. PZS nr 1 wyróżniony!

Wysoki poziom kształcenia uczniów klas gastronomicznych w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 został oficjalnie potwierdzony. Placówce Stowarzyszenie Kucharzy Polskich nadało tytuł Kuźni Talentów Kulinarnych. O prestiżowym wyróżnieniu informuje pamiątkowa tablica, która odsłonięta została w trakcie powiatowej inauguracji roku szkolnego.

10649901_831586300193167_4274018384826657509_n– Chciałabym serdecznie podziękować całemu pionowi gastronomicznemu za ciężką pracę przez kilka lat, bo to nie jest praca jednego roku, żeby uzyskać taki tytuł – mówiła w trakcie poniedziałkowej uroczystości Jarosława Łoncka, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. – Szczególnie pragnę podziękować pani Genowefie Gierszewskiej i panu Tomaszowi Grzegorzewskiemu za to, że tak bardzo starali się i tak bardzo pracowali nad tym, aby to, co było marzeniem, stało się faktem.

– Praca w gastronomii, praca w kuchni, nie jest pracą lekką – mówił do zebranych Krzysztof Szulborski, prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. – Bardzo się cieszę, że wybraliście ten zawód, że chcecie pójść w ślady starszych kolegów ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Przed wami ciężka droga. W tym zawodzie, żeby osiągnąć sukces, trzeba bardzo mocno w siebie inwestować i bardzo mocno trzeba się starać, żeby być najlepszym.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie jest trzecią placówką w województwie pomorskim, która uhonorowana została zaszczytnym tytułem Kuźni Talentów Kulinarnych.

Źródło: http://koscierski.info DA

Udostępnij

O autorze