Własny tekst
e-magazyn

akademia kulinarna #luty 2017

akademia kulinarna #luty 2017

Szanowni Czytelnicy,
tak jak dla Was kolejny semestr nauki niesie nowe wyzwania, tak i dla mnie – debiutującemu w roli redaktora naczelnego – tworzenie pierwszego w tym roku wydania „akademii kulinarnej” było ekscytującym doświadczeniem. Tym bardziej że nadchodzące miesiące zapowiadają się równie emocjonująco.
Rok 2017 będzie obfitował w wiele wydarzeń kulinarnych, konkursów i spotkań środowiska gastronomicznego. Rozpoczniemy od największych targów cukierniczych w Polsce – Expo Sweet, które odbędą się w ostatni weekend lutego.
Podczas targów specjalnie dla Was przeprowadzimy prelekcje, które będą kontynuacją lekcji o personal brandingu z nowego działu tematycznego naszego magazynu. Zachęcamy do udziału szczególnie tych, którzy już teraz chcą zacząć planować swoją przyszłą karierę i kreować własną markę w świecie gastronomii.
Pozostając pod urokiem „słodkiego rzemiosła” – w aktualnym numerze prezentujemy sylwetki dwóch znakomitych cukierników – Krzysztofa Kopcińskiego, który podpowiada, jak zachęcić klientów do otwarcia się na nowe smaki, oraz Piotra Krysiaka, zdradzającego, na jakie zarobki mogą liczyć adepci tej sztuki. Zachęcamy Was także do wypróbowania receptur na efektowne desery autorstwa naszych profesjonalistów.
By w nowym roku wyposażyć Was w porcję nowych umiejętności – we współpracy z naszymi partnerami – Nestle, Farutex, Iglotex i Kruszwicą – przygotowaliśmy cztery akademie, w ramach których nauczycie się przyrządzać filet z labraksa, żabnicę w dojrzewającej szynce, lasagne z grzybami oraz gęsie serca.
Na koniec polecamy Waszej uwadze interesujący artykuł w ramach Akademii Wina podejmujący kwestię prawnych zagadnień winiarstwa, a także praktyczny poradnik dotyczący samodzielnego przyrządzania wędlin i wędzonek.
Przyjemnej lektury!

Udostępnij

O autorze