Własny tekst
e-magazyn

Akademia Kulinarna #Marzec 2017

Akademia Kulinarna #Marzec 2017

Zgodnie ze staropolskim przysłowiem „w marcu jak w garncu”, w aktualnym numerze zmieszaliśmy aromaty, które przyprawią Was o zawrót głowy. Słodycz dziewiątej edycji targów Expo Sweet, wykwintność kuchni szefa Okrasy, wytrawne propozycje w ramach eksperckich Akademii naszych partnerów – brzmi smakowicie, prawda?

Przełom lutego i marca napełnił nas nową energią dzięki udziałowi w największych targach branży cukierniczej i lodziarskiej w Polsce – Expo Sweet 2017. Jako członek jury prasowego World Chocolate Masters by Barry Callebaut miałem przyjemność oceniać, jak mistrzowie słodkiego fachu interpretują „Futuropolis” – urbanistyczny rozwój aglomeracji miejskich w cukierniczym wydaniu. O zmaganiach w ramach tego konkursu i o innych rywalizacjach, jakie miały miejsce podczas targów, przeczytacie w czterostronicowej, ilustrowanej relacji z wydarzenia.

W czasie Expo Sweet 2017 nie zabrakło również miejsca na akcent edukacyjny. Organizowane przez „akademię kulinarną” seminarium „Wypromuj się i bądź unikalny” dotyczące kreowania własnej marki w gastronomii za pomocą social mediów, strony www, bloga oraz multimediów zdobyło uwagę wielu z Was. Dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom!

Inspiracja tematyką targów pozostaje widoczna na każdej stronie magazynu. W aktualnym wydaniu przeczytacie interesującą rozmowę z Danielem Zawalichem, szefem cukierni restauracji Amber Room i cukiernikiem narodowej reprezentacji polskich kucharzy na olimpiadzie w Erfurcie, który zdradza przepis na swój popisowy deser – pudding chia w półkuli z białej czekolady, z dodatkiem liczi i mango. Znajdziecie również sylwetkę Marcina Surdyka – jednego z laureatów tegorocznej edycji World Chocolate Masters by Barry Callebaut.

Waszej uwadze szczególnie polecam rozmowę z jednym z najsłynniejszych szefów kuchni w Polsce, a jednocześnie osobowością telewizyjną, który jest przykładem konsekwentnego budowania autentycznego wizerunku w branży gastronomicznej – Karolem Okrasą. Zaglądamy do jego kuchni w warszawskiej restauracji Platter i pytamy o kulisy pracy w telewizji.

Tym, którzy poszukują nowych kulinarnych inspiracji, przypominam o akademiach eksperckich naszych partnerów. Czytając aktualne wydanie, nauczycie się, jak przyrządzać m.in. szaszłyki z foie gras i łososia w occie malinowym, polędwicę z mintaja z pieczonymi warzywami oraz kindziuk domowy dojrzewający.

Dawkę eksperckiej wiedzy serwujemy tym razem w zakresie technik krojenia ziemniaków oraz doboru kieliszków do wina.

Życzę, by wiosenna energia motywowała Was do działania i eksperymentowania z sezonowymi produktami, a jego efekty zachwycały smakiem i aromatem.

Przyjemnej lektury!

Udostępnij

O autorze