Własny tekst
e-magazyn

Akademia Kulinarna #Kwiecień 2017

Akademia Kulinarna #Kwiecień 2017

Choć kwiecień i Święta Wielkanocne nie rozpieszczały nas dobrą pogodą, w bieżącym numerze zamierzamy podgrzać atmosferę i zapewnić Wam odpowiedni nastrój przed weekendem majowym. Zadba o to niewątpliwie Zbigniew Łęgowski, który opowiada o trudach pracy w jednej z najbardziej prestiżowych sieci hoteli na świecie.

Pod koniec marca wraz z firmą Primulator odwiedziliśmy Łódź, aby wprawić uczniów tamtejszego Zespołu Szkół Gastronomicznych w słodko-wytrawny nastrój. Przyglądaliśmy się, jak eksperci i mistrzowie kulinarnego fachu przekazują młodym adeptom sztuki kulinarnej swoją wiedzę.

Za nami kolejna edycja konkursu „Kulinarny talent”, który odbył się podczas 21. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro. Relację z wydarzenia znajdziecie na kolejnych stronach czasopisma.

Wszystkim naszym Czytelnikom serdecznie polecam akademie eksperckie naszych partnerów. Aktualne wydanie bogate jest w interesujące przepisy, między innymi recepturę mistrza Jerzego Pasikowskiego na przyrządzenie rozmaitości z ryb z rouille. Tajniki przygotowania sernika z mascarpone z białą czekoladą zdradzi natomiast niezawodna Monika Ignaciuk.

Polecam Waszej uwadze także artykuł odkrywający tajniki dobierania odpowiedniego wina do potraw oraz prezentację metody krojenia ziemniaków.

Przed nami długi weekend majowy, który zwyczajowo inauguruje w Polsce sezon grillowy. Życzę Wam, aby pogoda dopisała, a kulinarne inspiracje serwowane przez nas każdego miesiąca znalazły odzwierciedlenie na rusztach i talerzach w Waszych domach.

Udostępnij

O autorze