Własny tekst
e-magazyn

Akademia Kulinarna #Luty 2018

Akademia Kulinarna #Luty 2018

Szanowni Czytelnicy,

przed Wami pierwszy numer „akademii kulinarnej” w tym roku. Odświeżyliśmy nieco formułę, zwiększyliśmy nakład i rozszerzyliśmy dystrybucję. W efekcie pismo będzie można znaleźć nie tylko w szkołach i bibliotekach, ale również w restauracjach i cukierniach. Zdecydowaliśmy się rozbudować magazyn o dwa działy, które – jak mamy nadzieję – pomogą wzbogacić Waszą wiedzę na temat kompozycji dań oraz rynkowych nowości. W sekcji „Trendy” co miesiąc będziemy prezentować najmodniejsze kulinarne tematy. W dziale „Food
Pairing” nasz ekspert Paweł Stawicki będzie pisał o sztuce łączenia ze sobą najróżniejszych produktów.

Pozostają z nami popularne dotychczas działy. W numerze zamieściliśmy rozmowę z jedną z największych światowych osobowości cukiernictwa – Antonio Bachourem. Opowiedział nam o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce, o globalnym stanie branży i o tym, jakie umiejętności mają w tym zawodzie największe znaczenie. Z wywiadu z Pawłem Stawickim, szefem kuchni restauracji Mercato, z którą zdobył trzy czapki Gault&Millau, dowiecie się, jakie znaczenie mają nagrody w branży gastronomicznej w Polsce i co trzeba zrobić, aby je dostać. Tradycyjnie już na łamach naszego pisma znajdziecie unikalne receptury naszych gości oraz akademie partnerów: Nestle, Iglotex i Makro.

Korzystając z okazji, że to pierwsze rozszerzone wydanie w 2018, życzę wytrwałości i sukcesów w realizacji wszystkich noworocznych postanowień.

Przyjemnej lektury!

 

Udostępnij

O autorze