Własny tekst
Bez kategorii

XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Wielkimi krokami zbliża się XII edycja Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Kucharz Doskonały”. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, a nadrzędnym celem konkursu – poprawa wizerunku i wyrównywanie szans społecznych tej grupy osób. 

 

Pierwszy raz w historii „Kucharza Doskonałego” w kulinarne szranki staną również popularni i uwielbiani przez publiczność artyści z

Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej. Finał konkursu poprowadzi Joanna Brodzik.

 

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, uczestników i uczniów placówek

rehabilitacyjno-reintegracyjnych z terenu m.st. Warszawy. Tegoroczna edycja wydarzenia to rywalizacja 3-osobowych drużyn, zasilonych znanymi i lubianymi art ystami. XII edycja to także czas na polskie menu z tradycyjną recepturą. Nad przygotowaniami do gali finałowej czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Gastronomicznej przy ul. Poznańskiej 6/8, których wiedza i doświadczenie dostarczą dodatkowej inspiracji i motywacji w kulinarnej rywalizacji.

 

 

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są w szczególny sposób narażone na wykluczenie społeczne oraz zawodowe. Brak doświadczenia i niepewność swoich możliwości blokuje rozwój ich potencjału i utwierdza wizerunek  społeczny osób z niepełnosprawnością intelektualną jako grupy nieaktywnej zawodowo. Ponadto, konkurs pomoże zapobiec rutynie pracy i wypaleniu zawodowemu profesjonalistów wspierających osoby z niepełnosprawnością  intelektualną, gdyż jest to czas wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń.

 

 

Finał konkursu odbędzie się 17 maja 2018 r., w godzinach 10:00-14:00, w Centrum Techniki Kulinarnej DORA METAL przy ul. Racjonalizacji 5 w Warszawie. W tegorocznej edycji udział wezmą gwiazdy – każda drużyna otrzyma wsparcie wylosowanego członka Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej, który dołączy do zespołu i razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną przygotowywać się będzie do konkursu.

 

Konkurs drugi rok z rzędu poprowadzi niezastąpiona Joanna Brodzik, zaś w jury zasiądą kucharze i eksperci kulinarni. Dodatkowo, podczas trwania gali finałowej, odbędą się także warsztaty i pokazy kulinarne.

 

Wydarzenie „Kucharz Doskonały” jest jednym z flagowych przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, animatora innowacyjnych projektów adresowanych do różnych grup osób wykluczonych społecznie. Partnerami, bez których „Kucharz Doskonały” nie mógłby się odbyć w tym roku są: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Centrum Techniki Kulinarnej DORA METAL, Kitle.pl, Develey Polska, Fundacja MEDICOVER, SELGROS cash & carry, TransGourmet oraz ZSG im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego.

 

Imprezę patronatem medialnym objęli: telewizja Kuchnia+, Radio RDC, Radio Kampus, Przegląd Gastronomiczny i Akademia Kulinarna.

 

Pan Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, objął Konkurs patronatem honorowym. „Kucharz Doskonały” współfinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Udostępnij

O autorze